مقاله

خانه | مقاله

مرداد /06

هر آنچه باید قبل از خرید لوله مانیسمان از کاربرد های آن بدانیم چیست؟

نوشته شده توسط ادمین تعداد بازدید , 527
بیشتر کارایی های لوله های بدون درز (لوله مانیسمان) درمصارف وکارهای تاسیساتی است . کلیه لوله های فولادی درمتریالهایی که در مقالات قبلی ذکرشده محصول کشورهای(ایران ,اکراین,چین,روس و…)میباشد. کلیه اقلامی که اعم از صادراتی یا وارداتی تولید میشوند دارای شناسنامه(CERTIFIED number) میباشند. منظور از رده ضخامت دیواره لوله می باشد که این نوع در رده های ۲۰ ، ۴۰ ، ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۶۰ قابل مشاهده و خرید است. کاربرد های انواع رده های لوله مانیسمان برای خرید در بازار: لوله مانیسمان رده ۲۰ : برای گازکشی داخل ساختمان که به صورت داخل کار (بین دیوارها) استفاده می شود. برای لوله رده ۲۰ باید از اتصالات بدون درز(مانیسمان) رده ۲۰ استفاده شود،زیرا باید ضخامت اتصالات و لوله ها همسان باشد. در سال 1392 نظام مهندسی بر سر کم کاری برخی مهندسان اعلام کرد که زین پس برای توکاری ساختمان ها باید از لوله مانیسمان رده 20 استفاده شود تا موجب بروز مشکل و خرابی در طبقات فوقانی به هنگام بروز زلزله یا نشست ساختمان نشود چون لوله مانیسمان با توجه به شرایط ساخت آن و فولاد قوی که از آن ساخته شده است حتی اگر خم شود شکاف یا ترک نمیخورد.
بیشتر بخوانید
تیر /23

لوله های بدون درز و لوله مانیسمان چیست؟؟

نوشته شده توسط ادمین تعداد بازدید , 599
دنیا محصولات فولادی بسیار متنوع است .آنچنان که دانش شناخت قطعات فولادی به همراه کاربرد آن ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.از این محصولات متنوع میتوان لوله را نام برد که انواع مختلفی چه از لحاظ شکل ظاهری و چه از لحاظ کاربرد دارا است. به طور کلی این قطعات بلند و توخالی در دو نوع درزدار و بدون درز در کارخانه ها تولید می‌شود که هر کدام شیوه تولید و خصوصیات و کاربردهای منحصر به فرد خود را دارد.لوله‌های بدون درز با نام لوله مانیسمان شناخته می شود که بسیار مقاوم و ضخیم تحت فشار بالا ساخته میشود. دلیل نامگذاری این لوله بدون درز، نام مخترع آن بود. برادران مانیسمان برای اولین بار در یکی از کارخانه های آلمان اقدام به تولید لوله بدون درز کردند که بعد از آن این مقاطع نام مانیسمان را به خود گرفت.
بیشتر بخوانید
خرداد /26

لوله گوشتدار

نوشته شده توسط ادمین تعداد بازدید , 364
لوله ای است که برای انتقال فشار و برخی محصولات از قبیل سیال ،گاز فاضلاب ،پودرها‍‌ ، دانه های ریز و یا خیلی ریز بکار می رود.فشار هم تعریف متعارفی در این زمنیه دارا هست یعنی قدرت هیدرولیكی است که ما معمولا روی تیوب لوله اتلاق می كنیم و برای خطوط لوله گزاری شده استفاده میشود.در مورد این لوله باید گفت که ، لوله هایی از جنس آهن که ضخامت نسبتا بالایی دارند را ، لوله گوشتدار می گویند.معرفی و سایز بندی این نوع لوله ها معمولا برا اساس قطر خارجی و قطر داخلی صورت میگیرد.عمده مصارف لوله گوشت دار در صنعت می باشد. تمام لوله ها لوله ضخیم گوشت دار دارند برای مثال میتوان به لوله مانیسمان از نوع گوشتدار یا لوله صنعتی گوشتدار اشاره نیز اشاره کرد.از کاربرد لوله های گوشتدار لوله های سایز پائین و سایز بالای گوشتی و ضخیم جهت سیستم های هیدرولیک ، پنوماتیک ، ساخت جک های کوچک صنعتی ، لوله های فشار قوی و جهت مصارف خودرو سازی مورد استفاده قرار میگیرند.
بیشتر بخوانید

آخرین پست ها

  • هر آنچه باید قبل از خرید لوله مانیسمان از کاربرد های آن بدانیم چیست؟

    06 / مرداد /98
  • لوله های بدون درز و لوله مانیسمان چیست؟؟

    23 / تیر /98
  • لوله گوشتدار

    26 / خرداد /98

پستهای اخیر

ویدیوها